Jogurtové duo knedlíky

Jogurty patří mezi nejvýznamnější skupinu mléčných výrobků. Pozitivně ovlivňují složení střevní mikroflóry. Ve střevech se tvoří 70 – 80% imunitního systému.Jogurtová kultura napomáhá k lepšímu vstřebávání minerálních látek a některých vitamínů v zažívacím traktu.Jsou bohaté na bílkoviny, vitamíny A, B2, B12 a D, kyselinu listovou a především jsou bohatým zdrojem vápníku. Pravidelná konzumace jogurtů prý dokáže pozvednout náladu, utlumit deprese, či dokonce zpomalit stárnutí. Stačí jeden malý kelímek denně a naše imunita plesá radostí. Pokožka je zdravější, netrpíme dermatitidou, ekzémy. Chrání nás před salmonelózou.

• 500 g polohrubé mouky
  • ½ prášku do pečiva
  • 250 g bílého jogurtu (min. 3,5% tuku)
  • 50 g změklého másla
  • 2 vejce
  • kakao, špetka soli

Z uvedených surovin vytvoříme dvě  těsta. Jedno s kakaem, druhé bez kakaa. Vyválíme váleček a krájíme malé knedlíčky. Knedlíčky vhodíme do vroucí osolené vody a vaříme asi 15 – 20 min. dle velikosti knedlíčků. Knedlíčky můžeme vařit i v páře.

Knedlíčky můžeme  plnit také  ovocem.

Podáváme s ovocem a šlehačkou, zdobíme kakaem nebo skořicí a lístkem meduňky.

Přejeme Vám  dobrou chuť.

Datum vložení: 21. 8. 2022 22:35
Datum poslední aktualizace: 21. 8. 2022 22:36