Recepty

Králičí hřbet plněný špenátem

Králičí maso považujeme za lehce stravitelné, má jemná svalová vlákna, minimální množství kolagenu a nízký obsah tuku. Králičí maso je bohatý zdroj plnohodnotných bílkovin, vitamínů řady B (především vit B2, B6 a B12). Strukturou se podobá masu drůbežímu. Spotřeba králičího masa v naší populaci je poměrně nízká. Považuje se za lehké, nezatěžující zpestření jídelníčku kvalitním, nízkotučným masem.

Králičí hřbet plněný špenátem

Králík na smetaně

Králík na smetaně považujeme za lehce stravitelné, má jemná svalová vlákna, minimální množství kolagenu a nízký obsah tuku. Jedná se o bohatý zdroj plnohodnotných bílkovin se zastoupením všech esenciálních aminokyselin. Díky nízkému množství tuku, téměř nulovém obsahu sacharidů a vysokému podílu vody vykazuje králičí maso nízkou energetickou hodnotu. Z vitamínů převažují nejvíce vitamíny řady B (především vit B2, B6 a B12).

Králík na smetaně

Kuře pečené na zelí

Příznivé účinky kysaného zelí jsou známy už po generace. Bylo součástí jídelníčku našich předků a rozhodně bychom ho měli zařadit i do moderní české kuchyně Kysané zelí. Je výborným zdrojem vitamínu C, bakterií kyseliny mléčné, v menší míře pak zdrojem vitamínu K a skupiny vitamínů B, minerálů jako draslík, vápník, fosfor, síra, hořčík či fluor. Podporuje detoxikaci těla a krvetvorbu.

Kuře pečené na zelí

Kuřecí prsa se sezamem

Sezamová semínka patří mezi zdravé potraviny, které nám dokážou pomoci s mnoha neduhy. Jsou  vhodná pro lidi trpící chudokrevností (anémií), neboť podporují tvorbu krve. Je vhodné sezam konzumovat při osteoporóze, zácpě, horečce. Zároveň zlepšují imunitu a metabolismus a dovedou pomoci  při psychických potížích (např. depresích). Pozitivně působí  na srdce, cévy, ale také na vlasy a pokožku. Nenechte se tedy zmást nepatrnou velikostí, účinky totiž mohou být vskutku významné.

Kuřecí prsa se sezamem 1